Závěrečný příběh týmů

Fialoví

Fialoví bez problémů prošli posledními testy a pak se setkali s Mewtwoem. Po sálodlouhé filozofické debatě dospěli k názoru, že držet pokémony v pokéballech je krajně neetické. Všechny své pokémony tedy propustili a vyrazili zpět domů. Jaké ale bylo jejich překvapení, když je pokémoni následovali!

Osvobození pokémoni a jejich trenéři nakonec dorazili do pokémonové ligy, kde se utkali s nejlepšími trenéry z celého regionu. Po lítých bojích přišlo na poslední souboj - s týmem oranžových. I tohoto oponenta nakonec fialoví porazili a dostali titul mistrů regionu.

Zelení

Zelení prošli mnoha útrapami. Chtěli se k rakeťákům připojit už dlouho, ale pár věcí se jim nepovedlo. Například když do masterballu chytli místo legendárního Mewtwoa pouze Ashova pikachu. Podplacený expert na pokébally byl ale schopen masterball vyčistit - a z pikachu udělal konzervu prejtu.

Zelení s Mewtwoem chvíli filozofovali, ale jeho neustálé argumenty je začaly brzy iritovat. Tak po něm prostě mrskli masterball a bylo.

No a co s rakeťákem? Zelení mu navrhli, aby zradil leadera Giovanniho a využil své konexe k vytvoření nové zločinecké organizace, s ním a Zelenými v čele.

A jak je na tom Mewtwo? Slouží GreenRocket a po večerech ho jejich lídr vypustí a povídá si s ním - aspoň do té doby, než ho ty neustálé konverzace o hodnotě života, svobody, a hloubce morálního bahna přestanou bavit.

Oranžoví

Oranžoví se probili se až k Mewtwovi, který na ně apeloval, aby přestali pokémony věznit v pokéballech. Chvíli to sice trvalo, ale nakonec Mewtwoovy argumenty zvítězily. Oranžoví se zařekli, že všechny své pokémony pustí na svobodu hned, jak se utkají o titul pokémonové ligy.

Bitva o titul byla dlouhá. Oranžoví se nakonec utkali s týmem fialových. Po strašlivé bitvě ale podlehli. Nakonec je to ale neodradilo - s úsměvem na tváři si podali se svými soky ruku a slíbili jim, že se do roka vrátí - tentokrát už s osvobozenými pokémony, kteří se budou bít až do konce.

Červení

Červení chytili Mewtwoa, řka že člověk má přeci právo si s přírodou dělat, co se mu zachce. Rakeťák se je pokusil zviklat, aby mu legendárního pokémona vydali, ale nepočítal s tím, jak hluboko červení klesli morálně. Lídr týmu se pouze usmál, povolal Mewtwo a přikázal mu, aby rakeťáka zabil.

Mrtvému rakeťákovi sice ukradli chybějící ligové odznaky, ale jejich pohrdavost stále nedošla do konce. Místo toho, aby se v lize utkali, červení odešli. Lídr si masterball s legendárním pokémonem položil na poličku nad krbem, odkud ho o šedesát devět let později schodila jeho vnučka, která likvidovala pozůstalost. Masterball se rozbil a nefunkční kostru dostalo lokální muzeum neznámých kuriozit.

Žlutí

Žlutí se pěkně vybarvili. S vidinou chycení Mewtwo jim stoupla moc do hlavy; na práva pokémonů se vykašlali a legendárního pokémona prostě chytili. Když po nich pak rakeťák chtěl, aby dostáli svému slovu a vyměnili Mewtwo za dva chybějící odznaky, žlutí se jen zasmáli:

„Dohoda?“ zeptal se jejich leader. „Já si žádnou nepamatuju.“

O vteřinu později už letěl masterball a Mewtwo byl zase venku. Svého nového trenéra poslechl na slovo a protestujícího rakeťáka praštil ocasem. Žlutí mu sebrali chybějící odznaky (a kopli ho do žeber) a pokračovali do pokémonové ligy. Vyhrát s legendárním pokémonem nebyl žádný problém - žlutí přišli, rozdrtili Elitní čtyřku, odmítli všechny interview a odešli neznámo kam.

Modří

Modří se navzdory svým předchozím neúspěchům vrhli do víru dění. Mewtwoovy pokusy o záchranu kůže nepadly na úrodnou půdu - lídr Modrých ho bez větších servítek chytil do opraveného masterballu. Pak nastalo důležité rozhodnutí: Co s tímto legendárním pokémonem? Co s rakeťákem? Co s pokémonovou ligou?

„No co,“ řekli si modří. Mewtwoa prodali na aukru, za utržené peníze si koupili bugatti a odjeli do jiného regionu, kde možná vyhrají tamní ligu - nebo se jen rozvalí na pláži a vykašlou se na to.